Vamp Makyaj Nedir

Vamp Makyaj Nedir

Vamp makyaj gündelik makyajdan farklı olarak daha yoğun yapılan bir makyaj türüdür. Gece makyajı olarak kullanılabileceği gibi giyim tarzınıza uygun olarak da vamp makyaj kullanılması mümkündür. Daha feminen görünmek isteyen kadınların tercih edebileceği bir çeşit yoğun makyajdır.

 Vamp Makyajda Hangi Renkler Kullanılır?

 Kadın makyaj modasına bakıldığı zaman vamp makyaj modası hiç geçmeyen bir tür olarak kabul edilebilir. Gerek gece makyajlarında gerek gündelik makyajda bazen de yoğun makyaj yapmayı seven kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Peki, vamp makyajda hangi renkler kullanılmalı? Vamp makyajda gözler ortaya çıkmalı ve koyu renk rujlar tercih edilmelidir. Özellikle kırmızı, bordo hatta günümüz vamp makyajlarında tercih edilen siyaha yakın rujlar kullanılmaktadır. Göz makyajı aynı oranda dikkat çekici olmalıdır. Koyu tonlarda farlar tercih edilebilir. Siyah, kahverengi, kırmızı, bordo farlar vamp makyajın tamamlayıcısı görevi görmektedir. Belirgin yüz hatları, uzun kirpikler ince eyelinerlar ile belirginleştirilmiş gözler vamp makyajın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 Kimler Vamp Makyaj Tercih Etmeli?

 Günümüzde kadın modasında soft makyajlar tercih edilmektedir ancak çok daha fazla dikkat çeken, makyajda koyu renkleri tercih etmek isteyen kadınlar vamp makyaj yapmalıdır. Oldukça sade, siyah bir elbiseyi yoğun bir makyaj ile tamamlamak mümkündür. Simsiyah bir far, gözaltına siyah bir kalem, ortalama kalınlıkta bir eyeliner, uzun kirpikler (eğer kirpikler doğal tercih edilmiyorsa takma kirpik tercih edilmelidir.) belirgin elmacık kemikleri ve kırmızı bir rujla vamp makyaj tamamlanabilmektedir.

 Vamp Makyajda Sadece Koyu Renk Ruj Mu Tercih Edilmeli?

 Vamp makyaj, günlük makyajdan çok daha yoğun bir makyaj olmasıyla dikkat çekmektedir. Ancak sadece koyu rujlar ile yapılması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Ağır bir cilt ve göz makyajının altına hafif tonlarda rujlar tercih edilerek de kullanmak mümkündür. Örneğin açık kahve tondan başlayarak koyu kahve tonuna doğru yapılmış, çıkık elmacık kemikleri ortaya çıkan vamp bir makyajda ten rengine dönük hafif pembe bir ruj edilebilir. Bu da makyajın yoğunluğunu gözlere taşıyarak makyajı hem vamp hem de dikkat çekici ve seksi yapacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir