Saç Nasıl Boyanır

Saç Nasıl Boyanır

Saç boyama işlemi kolay gibi görünse de aslında çok fazla dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Saç her kadın için önemlidir. Bu nedenle de saç boyamak büyük bir özen gerektirir. Saç boyamak için öncelikle yapılması gereken hiç şüphesiz, saça uygun renk ve kalitede bir boya seçimidir. Bundan sonrası için ise boyayı hazırlamak için karışımın yapılacağı bir kap bulmak olacaktır.

 Saç Nasıl Boyanır?

 Öncelikle saç boyası karışımın yapılacağı kutuya dökülür ardından da üstüne saç açıcısı eklenir. Karışım hazırlandıktan sonra boyama işlemine geçmek için kuaför ve müşteri önlüğünü giyer. Boyama işlemini yapan kuaför kesinlikle eldiven kullanmalıdır. Boyanın gözle temas etmemesine de özellikle dikkat edilmelidir. Boyamaya başladıktan sonra boya ince bir tarak yardımıyla saça yavaş yavaş yedirilir. Saçın dip kısımlarına da iyice boya girecek şekilde boyamaya devam edilir. Boya saça güzelce yedirildikten ve saçın tüm bölgesine uygulandıktan sonra ise bir saç bonesi yardımı ile sarılarak 45 dakika kadar beklemeye bırakılır. Bu süre bittikten sonra saç kontrol edilir eğer boya istenen rengi almış ise yıkama işlemine geçilir.

 Boya Sonrası Saç Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

 Boya sonrası saç yıkama işlemi de tıpkı boya gibi özenle yapılmalıdır. Bir kadın için en önemli şey güzel ve çekici görünmektir. Bu nedenle saç kadın için son derece önemlidir. Saçı yavaş yavaş ovarak, boya tamamen akıtılacak şekilde yıkanmalı ve saçta hiç boya kalmayana dek yıkama işlemine devam edilmelidir. Yıkama işlemi bittikten sonra saç bir havlu ile sarılmalı ve suyunu çekmelidir. Daha sonra da boya sonrası kremleme işlemi yapılmalıdır.

 Boya Sonrası Kremleme Nasıl Yapılır?

 Boya sonrası yapılan kremleme işlemi saçın boyadan dolayı sert kalmaması için yapılır. Krem sonrası saç yumuşar ve boyadan kaynaklı olan sertlik ortadan kalkar. Krem de saça aynı boya gibi uygulandıktan sonra 4 dakika kadar bekletilir ve sonrasında yıkanır. Yıkama işlemi bittikten sonra saç kurulanır ve rengi tamamen ortaya çıkarmak için şekillendirilir. Bu makalemizde kısaca saç nasıl boyanır boyama sırasında nelere dikkat edilir sizlere anlatmış olduk.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir