Elbise Nasıl Kombinlenir?

Elbise Nasıl Kombinlenir

 Elbise kombinleme işi zor olduğu kadar zevk verici bir iştir. Zor olmasının nedeni hem elbise modellerinin çok fazla olmasından dolayı hem de her elbisenin yerine göre giyilmesi farklılık gösterdiğinden dolayıdır. Moda oldukça sık değiştiği için buna uyum sağlamakta haliyle zorlaşmaktadır. Her kadını hayali eşsiz ve son derece güzel bir şekilde giyinmektir. Peki bu şıklık elbiseler üzerinden modaya uygun olarak nasıl elde edilir?

 Çiçekli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

 Özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan çiçekli elbiseleri kombinlemek için çok şey gerekmemektedir. Güneş gözlüğü bu elbiselerin adeta vazgeçilmeleri arasında yerini alır. İnce bir kolye veya bileklikle Kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı olarak seçiminizi ağırlıklı olarak sandaletten yana tutmalısınız. Sandalet dışında beyaz spor ayakkabılar da tercih edilebilir. Çanta olarak bu yazın trendi hasır çantalardır.

 Beyaz Elbiselerde Şıklığı Elde Etme Yolları

 Kadınları adeta bir periye dönüştüren beyaz elbiseler, her kadının dolabında bulunması gereken parçalar arasında yer alır. Yazın daha çok tercih edilen beyaz elbiselerde Şapka kullanılması havalı bir görünüme neden olacaktır. Beyaz Spor ayakkabılarla kombinlemek şık görünmenin beraberinde rahatlığı da getirecektir. İddialı görünmek istenilirse topuk ayakkabılar bunu kolaylıkla sağlayacaktır. Beyaz elbiselerde sadelik ön plana çıktığı için kombin yaparken çok abartıya gerek yoktur.

 Uzun Elbise Kombininde Neler Tercih Edilebilir? 

 Genellikle uzun elbiselerde sportif, salaş, rahat modeller tercih edilir. Dikkat edilmesi gereken bir konu, uzun elbiseler minyon kadınları daha da kısa görünmesine neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için ince bir kemer tercih edilebilir. Elbisenin üzerine kot ceket rahatlıkla tercih edilebilir. Uzun elbiselerde ayakkabı olarak babet, sandalet ve spor ayakkabı tercih edilir. Çanta seçimleri de elbisenin kumaşına, rengine ve desenine göre seçilir. Yoğun desenli elbiselerde sade bir çanta daha güzel durabilir. Sırt çantası sportif görünümünüze ayrı bir hava katacaktır.

 Kısa Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

 Gece vakitlerinde yapılan gezmeler, patiler, davetler vb. için kısa boylu elbiseler mükemmel bir tercihtir. Her bayanın üzerinde ayrı bir hava yaratan kısa elbiselerin altına topuklu ayakkabılar giyilmelidir. Spor ayakkabılarda tercih edilse de genel manada stiletto vb. ayakkabılar daha şık duracaktır. Elbisenize uyumlu bir el çantası tercih etmek her zaman büyük bir kurtarıcıdır.

 Abiye Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

 Abiye elbise kombini dikkat edilmesi gereken elbise kombinlerinden ilkidir. İlk önce giyeceğiniz elbisenin vücut yapınıza uygunluğuna dikkat etmek oldukça önemlidir. Seçiminize göre sade elbiselerde abartılı takılar şık duracaktır fakat elbiseniz taşlı ise takı tercih etmenize gerek yoktur. Aksi taktirde karışık ve göz yorucu bir görüntü oluşturabilirsiniz. Abiye elbiselerde tek renk ile kombinlemek rahatlıkla tercih edilebilir. Veya aynı rengin farklı tonlarıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Çanta olarak el çantası kullanımı ön plandadır. Ve tabii ki abiye elbiselerin vazgeçilmezi her zaman topuklu ayakkabılardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir