Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç boyası dışında evde yapılan doğal yöntemler ile saç rengini açma, saçlarınız yıpratmadığı gibi herhangi bir yanma olasılığı da olmayacaktır. Bu yöntem ile saçlar esmerlerde bir ton açılırken sarışınlarda ise bir kaç ton fark edecektir.

Papatya İle Saç Rengini Açma

Özellikle yaz aylarında uygulanan papatya ile saç rengini açma yönteminde, öncelikle yapılması gereken 100 gram papatyanın yarım litre suda kaynatılmasıdır. Demlenmesi beklenir ve demlendikten sonra bir sprey yardımıyla saça sıkılır. Ardından saçınızı güneş yardımı ile kurutmanız gerekir.  Saçınız kurudukça tekrar papatya suyu sıkılır. Bir kaç defa sonra saçınızın renginin açıldığını göreceksiniz. Saçı yıpratmayan saça çok iyi gelen bir yöntemdir. Sık sık yaparsanız yaz sonunda saçlarınız oldukça açılacaktır.

Oksijenli Su İle Saç Rengini Açma

Oksijenli su direk eczanelerde satılmaktadır. Fakat evinizde saç boyası var ise saç boyasının yanında verilen krem ile de yapabilirsiniz. Oksidanı saç boyar gibi saçınıza sürünüz,  40 veya 45 bekledikten sonra saçınızı yıkarsanız renginin oldukça açıldığını göreceksinizdir. Dikkat edilmesi gereken bir husus bu saçı yıpratan bir yöntem olmasıdır. Boyalı saçı da açan bir yöntem olduğundan dolayı yanmış saca uygulamamanız gerekmektedir. Eğer saçınızda boya varsa veya saçınız yıpranmışsa en fazla 30 dakika bekletiniz.

Ev Yapımı Karışım İle Saç Rengi Açma

Sprey şişesinin içine önce 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı deniz tuzunu koyunuz. Ardından 3 yemek kaşığı limon ve 1 su bardağı suyu karşıma ilave edin. Sprey şişeyi iyice çalkaladıktan sonra karışım hazır olacaktır. Hazırlamış olduğunuz spreyi temiz saçınıza sıkın. Güneş ısısı yardımıyla saçı kurulamaya bırakın. 1 saat bekledikten sonra saçınızı yıkayınız. 2 Hafta düzenli kullanımın ardından saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Tüm bu karışımlar haricinde diğer iki yöntem ise hazırlamış olduğunuz papatya suyunun içine oksijenli su karıştırıp saçınıza sürdükten sonra güneşte bekletmeniz olacaktır. Bu yöntem ile saç renginizin açılması daha belirgin ve daha güzel olacaktır.  Bu iki karışım saçı oldukça az yıpratacaktır. Saçtaki değişiklik ise az da olsa 4 5 ton fark edecektir. İkinci önerim ise platin rengi saç boyası ile saçları boyamak. İstenilen rengi elde edemeseniz de üç hafta sonra tekrar platin rengine boyarsanız ve bunu üç haftada bir düzenli olarak yaparsanız saçınız birkaç ay sonra röfleli gibi olacak ve çok az yıpranacak kesinlikle yanmayacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir