Sık Yapılan Güzellik Hataları Nelerdir?

Sık Yapılan Güzellik Hataları Nelerdir?

Her kadın kendini iyi hissetmek adına bazı güzellik sırları taşımaktadır. Makyaj, kıyafet, estetik de bu güzellik sırlarına dahildir. Fakat güzel ve etkileyici olmak isterken öyle bir hatalar yapılır ki tüm güzellikler gölgede kalır. Peki, bu sık yapılan güzel hataları nelerdir?

Makyajda En Sık Yapılan Hatalar

Makyaj üzerinde yapılan hatalar, bunlardan en önemlisi fondöteni cilt renginden farklı seçmektir.  Gözaltınızın ton rengine uygun olmayan beyazlatıcı kapatıcılar kullanılmamalıdır. Allığı ise elmacık kemiğini altına sürmelisiniz ve asla dudak çizginizden taşırarak bir ruj sürmeyiniz. Size yakışan, yüzünüze uygun makyajla gününüzü güzel bir şekilde geçirebilirsiniz. Kaşlar gözler ile bir bütünlük içerisinde olur ve gözlerin ortaya çıkmasını sağlar. Fakat yüzünüze uymayacak şekilde yanlış kaş alımı yapmak, yüzdeki tüm ifadeyi değiştirmektedir. Yüz tipinizi esas alarak doğru kaş alımı sağlayabilirsiniz. Şekil vermekte zorlanıyorsanız mutlaka profesyonel destek almanız önerilmektedir.

Kıyafette Yapılan Hatalar

Sizi yansıtan kıyafetler giymek iç ruhunuzu dışarı yansıtmak anlamına da gelmektedir. Bol kıyafetler giymemek fazla kiloları gizleme düşüncesi çok yanlış bir düşüncedir. Böyle düşüncelerin içine girilmemesi gerekir. Tek yapmamız gereken bedenimize oturan kıyafetler giymek olacaktır. Ayrıca uyumlu ve güzel olmak adına baştan aşağıya aynı renk giymek tercih edilmemelidir. Aksine daha kötü bir görüntü oluşmaktadır. Daha uygun renklerle konbin yapılması önerilmektedir. Kıyafetlerinizde ten renginize yakın renkler mümkünse tercih etmemelisiniz sizi daha solgun gösterebilir.  En önemlisi ise kıyafetlerinizin kırışık olmamasıdır.

Güneş Koruyucusu Kullanmamak

Güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmak,  güneşin yaydığı UVA ve UVB ışınlarının cildin lekelenmesine ve ileride cilt kanserine olmanıza neden olabilmektedir. Ayrıca güneş cildinizi yaşlandırır ve kırışmasına neden olur. Cildinizin güzelliği ve sağlığınız için her hava koşullarında mutlaka dışarıya çımadan en az 15 koruma faktörlü güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Estetik ve Dolgu Operasyonlarındaki Hatalar

Günümüz çağında estetik artık çok normal karşılanmaktadır. Fakat yanlış yapılan müdahaleler tüm güzelliği yok etmeye sebep olabilmektedir. Örneğin; fazla şişirilmiş bir dudak ya da çok gerilmiş bir yüz sizi olduğunuzdan daha kötü görünmenize sebep olan güzellik hatalarından biridir. Kısacası en ufak bir hata tüm güzelliğinizi gölde de bırakabilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir