Erkeklerde Parfüm Kullanımının Püf Noktaları

Parfüm tercihiniz tamamen size özeldir ve şahsiyetinizi yansıtır. Bu nedenle tamamen sizin duyu ve duygularınıza hitap eden kokuyu seçmeye çalışın. Başka birinde hoşlandığınız koku sizin için uygun olmayabilir.

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz parfümünüz daha yoğun ve kalıcı bir tesir gösterecektir. Bu nedenle odunsu ve baharatlı kokuları seçim etmemelisiniz. Meyve özlü kokuları kullanmanız uygun olacaktır.

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz parfümünüz daha yoğun ve kalıcı bir etki gösterecektir. Bu sebeple odunsu ve baharatlı kokuları tercih etmemelisiniz. Meyve özlü kokuları kullanmanız uygun olacaktır.

Giyim tarzınıza göre farklı kokular tercih edebilirsiniz. Klasik giyinmekten hoşlanıyorsanız oryantal kokular, spor giyinmekten hoşlanıyorsanız okyanus, misk , amber içeren daha fresh kokular tercih etmeniz uygun olacaktır.

Parfümünüzü çok yakından veya çok uzaktan değil ortalama 15 cm mesafeden sıkmanız yeterlidir.

Özellikle yaz aylarında nemli saça veya nemli giysilerinize uyguladığınız kokunuz çok daha kalıcı olacaktır.

Parfüm mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Terlemiş bir tene veya daha önceden sıkılmış farklı bir koku üzerine parfüm uygulamak kesinlikle kötü bir etki yaratacak, hoş değil tam tersi itici bir kokuya sahip olmamıza yol açacaktır.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak her şeyden önemlidir, bu sebeple yaz aylarında plajda parfüm kullanılmamalıdır. Güneşin etkisiyle ciltte önemli problemlere ve lekelere yol açabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir