Kokunuz Karakterinizi Yansıtır

Bakışlarımız, duruşumuz, yürüyüşümüz hatta oturma şeklimiz bile kişiliğimiz hakkında tüyolar verir. Fakat bizim görünmeyen en önemli aksesuarımız olan kokumuz, kişiliğimiz hakkında önemli ipuçları veriyor. İşte tam da bu yüzden öncelikle kendi duyularımıza yönelik ve kendimizi daha iyi ifade ettiğini düşündüğümüz kokuları tercih ediyoruz. Bu sebepledir ki parfüm seçimi oldukça kişisel bir konudur. Parfüm aynı zamanda duygulara da hitap eden en önemli faktörler arasında, o yüzden eksikliğini yoğun olarak hissettiğimiz olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Peki parfüm kişiliğimizi nasıl ele veriyor?

Daha duygusal, naif ve kırılgan bir yapıya sahip kişilerin tercihi genellikle çiçek kokuları oluyor. En fazla koku seçeneğine sahip çiçeksi koku ailesinde en yoğun olarak kullanılanlar arasında gül, yasemin, karanfil, nergis, menekşe ve sümbül sayılabilir. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekmeyi seven, iddialı, baskın bir karaktere sahipseniz seçtiğiniz kokular büyük olasılıkla oryantal kokular olacaktır. Sedir ağacı, vanilya, zencefil, sandal ağacı bu koku grubunun olmazsa olmazları arasındadır.

Hareketli, canlı, enerji dolu, yerinde duramayan bir kişilikseniz seçiminizi daha çok meyveli ve okyanus kokuları üzerine yapıyorsunuz diyebiliriz. Mandalina, turunçgil, bergamot, dağ ve deniz havasını çağrıştıran fresh kokular tam enerjinize enerji katacak güce sahip. Tüm bunların yanında çağımızın yeni trendi doğallığa ve yeşile dönüş. Daha nitelikli ve organik beslenmeye önem verdiğimiz bu günlerde, sizin de önceliğiniz buysa daha hafif ve özgün, pudralı kokuları, temizlik hissi veren sabunsu kokuları tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir