En Sık Yapılan Estetik Uygulamaları

en_sik_yapilan_estetik_uygulamalari

Geçmişten günümüze zaman içerisinde farklılaşan güzellik trendleri hem kadınları hem de erkekleri bu trendlere kapılmaktan alıkoyamadı . En öncelikli takipçileri kadınlar tabii ki bir adım önde olmuştur her zaman.

Gelişen teknolojiyle beraber artık herkes vücudunun birçok bölgesini istediği şekilde yaptırıp kendini en güzel ve rahat hissettiği duruma getirebilmenin yollarını aramıştır. İlerleyen teknoloji sayesinde giderek artan ihtiyaçlara yanıt vermek için dünyada hızla büyüyen estetik cerrahisi göz doldurmaktadır.

Hangi Bölgelere Estetik Yapılır?

Kişinin ihtiyaçlarına göre cevap vermektedir. Peki özellikle hangi bölgelere estetik talep edilmektedir ?  

Burun Estetiği: En sık tercih edilen estetik ameliyatlarının başında yer alan burun estetiği birçok kişinin gerek sağlık açısından gerekse estetik görünümü olarak kendini daha iyi hissettiği şekilde plastik cerrahlarına başvurarak yaptırdığı operasyondur. 

Yüz Gerdirme: Belli yaşın üstündeki kişiler yüzündeki kırışıklıklardan kurtulmak için yüzünde yapılan gerdirme işlemidir. Yüzünde ki kırışıklıklar artık kadınlar ve hatta erkekler için bile dert olmaktan çıkıp basit operasyonlarla giderilmektedir. 

Dudak Dolgusu: Teknolojiyle beraber hayatımıza giren televizyon dışında diğer sosyal medya üzerinde ki göz önündeki kişilerin muazzam görünümüne ulaşmak isteyen kadınlar için bir diğer başvurdukları estetik işlemidir. İnce dudaklara sahip olup yada daha fazla kalın dudaklara sahip olmak isteyenler için dudaklara yapılan silikon işlemi yine basit bir cerrahı işlemle yapılacak bir operasyondur. 

Kaş Kaldırma: Geçmişten günümüze kadar kaşlar özellikle güzellik trendlerinde en çok öne çıkandır. Zaman zaman çok ince kaşlar yada kalın kaşlar renkli kaşlar olarak  sürekli güzellik algısı değişmiştir. Bunun dışında da günümüzde kalın ve kalkık kaşlar kadınların gözdesi ve kas kaldırma operasyonuna talep artmaktadır.  

Göğüs büyütme ameliyatı:  Göğüs büyütme ameliyatları günümüzde talep gören bir diğer cerrahi işlemdir. Daha büyük göğüslerle sahip olmak isteyenler istedikleri bedende diledikleri gibi sahip olmaktadırlar. Tek yapmanız gereken güvenilir bir plastik cerrah bulmaktır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir