Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir

Bir kadının yaşı kaç olursa olsun her daim genç ve güzel görünmek ister. Bunu bazen küçük müdahaleler ile bazen de bıçak altına yatarak estetik ile yapabilirler. Ancak bütün bunların yanında seçtiğiniz kıyafetler de en az diğer yöntemler kadar etkilidir. Burada önemli olan moda olanı giymek değil vücudunuza göre doğru parçaları ve doğru renkleri seçmektir.

 Doğru Kıyafet Seçiminin Önemi

 Doğru kıyafet seçimleri ile bir kadın baştan yaratmak mümkündür. Bunu yaparken kişinin kendine yakışanı göz yormadan bazen sade ama bazen renkli olacak şekilde hem spor hem klasik ögeleri birleştirerek yapmalılar.

 Ancak bunlar yaparken de kişinin vücut ölçüleri hatları göz önünde bulundurmak gerekir.

 Örneğin bacak boyu kısa olanlar kot pantolon seçerken bol paça, yüksek bel ve paçası bilekte biten pantolonları seçtikleri takdirde bacak boylarını uzatmış olacaklardır. Ya da diz altı etek ve bantsız topuklu ayakkabılar ile. Uzun boylu kadınlar ise tek parça kıyafetler altına ister düz ister topuklu ya da karpuz kollu üstler, kısa ceketler, askılı bluzlar kullanarak daha genç ve hoş görüneceklerdir.

 Geniş omuzlu iseniz gömlekler i muhakkak dolabınızda bulundurun ayrıca kalın askılı üstle yerine ince askılıları, dar kıyafetler giymek yerine bol ve dökümlü kıyafetler tercih edebilirsiniz. Dar omuzlular ise omuzlar açık bırakan straplez tarzında kıyafetlerden kaçınarak omuzları yükselten vatkalı ya da omuz kısmı büzgülü modeller seçebilirler

 Kilolu kişiler üzerine oturan kıyafetlerden göbeklerini vurgulayan kemer ve aksesuarlardan kaçınarak daha bol desenli geniş asimetrik elbiseler ile ya da uzun hırka ceket ve dikey çizgiler oluşturarak göze daha hoş gelen bir görüntü sergileyebilirler.

 Zayıf kadınlar ise bol giyinmekten kaçınarak daha çok a kesim etek ve elbise tercihinde bulundukları gibi fırfırlı elbiseler drape model elbiseler tercih etmeliler.

 Doğru Renk Seçiminin Etkisi

 Bütün bunların yanı sıra yüzünüze giden doğru renkleri bularak kıyafetlerinizde canlı renkler kullanmanız da sizleri olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Teninize giden doğru renk bulmanın yolu ise gün ışığında bileğinizin iç kısmında bulunan damarlar bakarak teninizin alt rengini bulabilirsiniz. Bunlar 3 renkten oluşur; sıcak, soğuk ve nötr. Ancak nötr az rastlanan olduğundan bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak ve soğuk renkler olarak tanımlanır.

 Bilek içindeki damarlar yeşil ise sıcak, mavi ise soğuk cilt alt tonuna sahipsinizdir. Hem yeşil hem de mavi ise cilt alt tonunuz nötr demektir.

 Cilt tonunuzu bulduysanız size yakışan renkleri de bulmak artık daha kolay olacak ve doğru renk seçimleri ile de daha genç görüneceksiniz Soğuk tona sahipseniz, pembe, lacivert gibi soğuk renkler size daha çok yakışacaktır. Sıcak tonlu olanlar ise doğal olarak yeşil, kırmızı gibi sıcak renkleri daha iyi taşır. Nötr olanlar iki gruptaki renkleri kullanabilirler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir