Kolonya Virüsleri Öldürür mü?

kolonya virüsleri öldürür mü

Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını ile birlikte insanlar kendilerini bu durumdan koruyacak önemler araştırmaya başladı. Bunun sonucunda 80 derece kolonyalar virüse karşı bir önlem olarak hayatımızda yerini aldı.

Serinlemenin ve ferahlamanın geleneksel bir yolu olan kolonya, barındırdığı 80 derece ve üzeri alkolle virüslere karşı bir önlem olarak kullanılabilir. Esansı ne olursa olsun virüslere karşı etkili olan içerdiği alkol ve oranıdır.

Kolonyaların dereceleri, içerdikleri alkol oranına göre belirlenir. 80 derecelik bir kolonya, %80 ve üzeri oranda alkol ihtiva eder, geri kalan kısmı ise su ve esanstır. Kolonya içerdiği etil alkolün uçuculuğu ve buharlaşırken vücut ısısını da beraberinde götürmesi sebebiyle ferahlık hissi uyandırır.

Virüslere karşı tedbir amacıyla kolonya alırken 80 derece ve üzerinde bir kolonya tercih etmeli, bu bilgilerde yaşanabilecek sahteciliklere karşı bilindik markaları ve güvenilir satış noktalarını tercih etmelisiniz.

Kolonyayı bir tedbir olarak bulundurabilir ve kullanabiliriz ancak bunun yanında yapılan uyarılara harfiyen uyarak, toplum sağlığına karşı sorumluluklarımızın bilincinde hareket etmeliyiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir